Zakłady internetowe – legalne sposoby na szybki zarobek?

Zakłady internetowe

W Polsce oraz większa liczba wielbicieli zakładów bukmacherskich decyduje się na zakłady internetowe. Legalne działanie internetowych bukmacherów jest w naszym kraju możliwe, lecz muszą oni respektować restrykcyjne zapisy ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z obowiązującym prazem typowanie online jest legalne, pod warunkiem, że korzystamy z oferty polskich firm. Oczywiście większość bukmacherów, którzy są najbardziej popularni wśród graczy i oferują najlepsze promocje to firmy zagraniczne. Czy zatem współpraca z nimi jest zgodna z prawem?

 

Okazuje się, że sprawa nie może być traktowana jednoznacznie, ponieważ nie tylko polska ustawa hazardowa, lecz także inne przepisy regulują zakłady internetowe. Legalne gry hazardowe online są więc możliwe, jeśli bukmacher działa z licencją wydaną w jednym z krajów należących do UE. Co ciekawe, działalność jest również możliwa, jeśli licencje zostały wydane w kraju spozaoza Unii Europejskiej, w którym opowiązuje europejskie prawo (np. Gibraltar lub Cypr – obowiązuje prawo brytyjskie). W myśl wyżej wspomnianych przepisów, polscy gracze mogą korzystać z usług wszystkich bukmacherów online.

 

Niestety zdarza się, że obywatele RP są stawiani przed sądem za zawarte przez nich zakłady internetowe. Legalne transakcje zazwyczaj nie kończą się w sądzie, więc gdzie leży problem? Otóż problemem dla polskiego prawa jest to, że pieniądze za wygrane trafiają na polski rachunek bankowy, a to interpretując przepisy naszego prawa jest nielegalne. Wg sądu oskarżony nie zrobił jednak nic złego, ponieważ nie będąc prawnikiem nie musiał wiedzieć, że nie postępuje zgodne z prawem. Idąc tym tropem każdy może spokojnie grać w zakłady internetowe. Legalne ? Być może nie do końca, ale zawsze broni nas nasza nieświadomość. Warto również zauważyć, że zgodnie z wyrokiem sądu zakłady internetowe zawarte przez internet są zawierane w siedzibie firmy, a nie w kraju, w którym jest użytkownik. Jeśli więc grasz w zakłady internetowe, zawierasz transakcję poza Polską, nawet jeśli jesteś w swoim domu.

 

Zastanówmy się jak powinniśmy traktować zakłady internetowe. Legalne serwisy udostępniają nam gry i wszystkie transakcje zawieramy w 100% zgodnie z prawem. Nikt nam nie może tego zabronić oraz nikt nie powinien z tego powodu stawiać nas przed sądem. Warto więc pamiętać, że zakłady internetowe, legalne transakcje i legalnie zarobione w ten sposób pieniądze są możliwe.

 

Często zdarza się, że nie zastanawiamy się nad tym, czy nasze działania w sieci są legalne, czy nie, co czasami może nas doprowadzić do nieprzyjemności i konsekwencji prawnych. Mimo tego, iż gry hazardowe online wzbudzają od wielu lat mnóstwo kontrowersji, to powinniśmy pamiętać, że wszystkie zakłady internetowe, legalne serwisy bukmacherskie i  gry hazardowe nie prowadzą w Polsce do żadnych konsekwencji prawnych.

Zakłady internetowe – legalne sposoby na szybki zarobek?
5 (100%) 2 votes