Ogromny slalom w Adelboden wygrał Raich

ADELBODEN. Piąta gigant slalom Pucharu Świata 2008/2009 męska Narciarstwo alpejskie w szwajcarskim Adelboden wygrał austriackiej Benjamin Raich, który jest to triumf przyszedł z zyskiem 533 punktów i pierwsze miejsce serii ogólnej oceny.

Na drugim miejscu zakończył ze stratą 24 setnych sekundy Massimiliano Blardone Włoch i trzecim niespodziewanie norweskiego Kjetil Jansrud (+0.72), który jest z 14. pozycji w pierwszej rundzie po raz pierwszy w jego karierze nastąpił w SP stopień zwycięzców.

Trzydzieści lat Raich wygrał slalom gigant w Adelboden raz trzeci w karierze, poprzednio triumfował w 2006 i 2007. W pierwszym etapie do łącznie 33 pozycji lidera SP w karierze i 13 obrazka: robił w sobotę już w pierwszym runda, która wygrała prawie perfekcyjną jazdę z przewagą 24 miejsc przed Blardonem.Aby utrzymać wiodącą pozycję Następnie tuż przy stoku Chünisbärgli siedemnasty najlepszy czas w drugiej rundzie. Raich wygrał dla Austrii jubileuszowe 400. zwycięstwo w Pucharze Świata. Mistrz olimpijski z Turynu 2006 w tej dyscyplinie prowadzi w klasyfikacji okresowych w slalomie gigancie z 286 punktów, podczas gdy w sezonie 2008/2009 wygrał tę dyscyplinę dwukrotnie (Beaver Creek, Adelboden).

„nachylenie Ciężkie jest zawsze moją korzyść, bo jeździ się inaczej niż zwykle,” powiedział po wyścigu Benjamin Raich. „Nerwowy napięcie na początku drugiej rundy, kiedy staniecie się sam, jest wielki, ale w tym przypadku trzeba jechać na maksa, do ataku i do mnie to działało całkiem dobrze.W rundzie otwierającej dla mnie to był świetny, tylko tuż przed metą miałem na stromym odcinku w tej chwili skręcił od idealnej linii. „

Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce Sobotni wyścig dostał tylko trzy narciarzy konkurencyjnych liczbę powyżej 30 . sensacyjnie zajął czwarte miejsce z numerem 53 szwajcarskiego Sandro Viletta, który jeszcze nie dostał się do pierwszej dwudziestki, tylko cztery razy, kiedy jego najlepszy wprowadzanie było szóste miejsce w superkombinácii grudniu ubiegłego roku w Val d’Isere. siódmy był Francuz z štyridsaťosmičkou Missillier i ósmy z . tridsaťpäťkou Ploner z Włoch panujący mistrz świata w slalomie gigancie norweskiego Aksel Svindal zdobył Luns 10 działowe

Wyniki:.

Rate this post