Na Valašsku začala rally sezóna, z víťazstva sa raduje Kopecký

„Bolo by to pekné, ale dôležitejšie je vyhrať celé preteky,” pousmial sa Kopecký.

Vyhrať všetky testy na jednej rally predstavuje mimoriadny úkaz. Pred rokmi sa to na podniku majstrovstvách sveta na Korzike podarilo Sébastien Loeb. Kopecký zatiaľ čaká.

„Niekoľkokrát mi chýbala jedna rýchlostnou skúškou, ale naozaj to nie je cieľom,” podotkol Kopecký, ktorý v Škode Fabii R5 pretekajú s Pavlom Dresler.

Svoj hlavný úlohu splnil bez ťažkostí. Druhého Václava Pecha porazil o viac ako minútu a potvrdil svoju dominanciu na tuzemských tratiach.Od leta 2014 vyhral všetky slovenskej rally, na ktorých štartoval. Úspešná šnúru teraz číta 12 triumfov.

„Skúsime v tom pokračovať,” plánuje Kopecký, ktorý najväčšiu komplikáciu riešil ešte pred štartom. Pri teste na Zlínsku trafil ľavým zadným kolesom strom. „Dostali sme najznámejšiu stávkovú kanceláriu nové auto, mechanici stihli všetko nachystať. Za to im patrí vďaka. ”

O čo jasnejšia bolo meno víťaza, o to dramatickejší predstavenie ponúkla bitka o striebornú priečku.Druhý Pech, ktorý prvýkrát štartoval s Fordom Fiesta R5, porazil o jedinú sekundu tretieho Jana Cerneho v Škode Fabii R5.

„S výsledkom môžeme byť spokojní,” pousmial sa Pech.

Rozhodnutie padlo v poslednej skúške. Pred ňou Pech strácal 5,2 sekúnd, v cieli súťaže bol o jedinú sekundu rýchlejšie.

„Záver bol dobrý,” podotkol Pech, ktorý je s novým autom spokojný. „Prekvapilo ma, ako auto funguje, ako sa s tým dá ísť. Len sa do toho musím dostať, pretože sa preteká veľa rýchlo. ”

Černý naopak netajil sklamanie:” Moje pocity sú zmiešané.V závere nás trápil technický problém, napriek tomu som veril, že druhé miesto udržíme. ”

Černý okamžite z Valašska ponáhľal na letisko, pretože už budúci týždeň ho na Azorských ostrovoch čaká úvodný diel majstrovstiev Európy. TrueCam majstrovstvá republiky v rally pokračuje 21. a 22. apríla, kedy sa ide Šumava Rally Klatovy.

Počet účastníkov bol športový výsledok nižší ako v sobotu, pretože nástrahy úvodnej etapy zvládlo len 53 posádok zo 77 na štarte. Niektoré známe mená z čela štartovej listiny vyradila havárie. Nepokračuje už Miroslav Jakeš, ani spevák Daniel Landa.

„Zišlo sa niekoľko vecí naraz. Mali sme nefunkčné interkom aj príliš zložitý rozpis.Informáciu o zákrute som dostal príliš neskoro, „popísal svoju nehodu Landa.

zdroj: stavkove kancelarie 

Rate this post