Czy wiesz, co kryje się pod pojęciem bukmacherzy?

bukmacherzy

Czy wiesz, co kryje się pod pojęciem bukmacherzy?

Sezon sportowych rozgrywek w pełni. Jednakże okazuje się, iż emocjonujący mecz nie jest w stanie podnieść adrenaliny. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy do gry wchodzą wielkie pieniądze. Kiedy kibic ma perspektywę dużej wygranej, wówczas ogląda mecz ze zdwojoną uwagą. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zakłady bukmacherskie. Większość z nich chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wygodzie klientów, oferują szeroki wachlarz zakładów internetowych.

Kim tak naprawdę są bukmacherzy?

Pod tym pojęciem kryje się osoba lub firma przyjmująca zakłady pieniężne jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek lub już w ich trakcie. Jednakże, bukmacherzy chcący poszerzyć swoją ofertę wielokrotnie dodają zakłady specjalne, np. z dziedziny muzyki czy świata polityki.

Aby rozpocząć działalność w branży hazardowej należy posiadać odpowiednia licencję. Jak się okazuje, obecnie najpopularniejsza jest ta wydawana przez odpowiednia komisję z siedzibą na Gibraltarze. Bukmacherzy posiadający międzynarodową renomę legitymują się nawet kilkoma licencjami pochodzącymi z różnych krajów.

Jeśli dana firma chce rozpocząć działalność na terenie Polski, musi uzyskać zgodę Ministra Finansów. W przeciwnym wypadku grożą jej surowe konsekwencje karne. Wszyscy bukmacherzy mają obowiązek przestrzegać zasad zawartych w Ustawie z dn. 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Co znajdziemy w ofercie bukmacherów?

Internetowi bukmacherzy dbają o różnorodność dostarczanej rozrywki i zakładów. Obok dyscyplin znanych i lubianych takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie można znaleźć dyscypliny niszowe. W przypadku firm posiadających siedzibę w Wielkiej Brytanii, lub nakierowanych na ten właśnie rynek, można odnaleźć dyscypliny szczególnie popularne w tym kraju np. wyścigi konne czy wyścigi chartów. Ponadto niektórzy bukmacherzy oferują także zakłady związane z niszowymi ligami.

Aby oferta bardziej przykuwała uwagę potencjalnych klientów wprowadza się zakłady specjalne. Część z nich związana jest z nadchodzącymi wydarzeniami zarówno w świecie polityki jak i szeroko rozumianego przemysłu rozrywkowego. Przykładowo, coraz więcej firm bukmacherskich oferuje zakłady związane ze zbliżającym się konkursem Eurowizji. Można typować nie tylko głównego zwycięzcę, ale także zwycięzców poszczególnych półfinałów czy pierwszą dziesiątkę. Równie dużą popularnością cieszą się zakłady związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w USA oraz referendów w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Można także obstawiać wydarzenia bardziej odległe w czasie, jak np. zwycięzcę wyborów prezydenckich w Austrii, które odbędą się w 2020 r.

Inne zakłady specjalne bardzo często są związane z show biznesem danego kraju. Przykładowo, brytyjscy bukmacherzy oferują zakłady dotyczące następnego zwycięzcy XFactora czy innych programów rozrywkowych.

Jak bukmacherzy starają się zachęcić do założenia konta właśnie na ich portalu?

Każda firma posiada szeroki wachlarz promocji i bonusów. Do najpopularniejszych należy jednak pierwszy zakład bez ryzyka. Oznacza to, iż w przypadku przegranej postawiona kwota zostanie zwrócona. Jednakże, ta promocja dotyczy tylko nowych klientów oraz zakładów do pewnej wysokości. Odmianą tej promocji jest zwrot jakiegoś procentu postawionej kwoty (najczęściej ok. 10-20%).

Inny system zachęt stosuje się wobec już obecnych klientów. Przykładowo, jeśli dana osoba namówi swojego znajomego do założenia konta, to otrzymuje dodatkową sumę na zakłady. Najczęściej jest to kwota wahająca się w granicach 30-50 zł. Taką politykę prowadzi m.in Bet365, Bet-at-Home oraz Expekt.

Ponieważ zbliża się najważniejsze piłkarskie święto – Euro 2016 – bukmacherzy zdecydowali się na wprowadzenie nagród rzeczowych do swojej oferty promocyjnej. Można wygrać bilety na mecze, koszulki z podpisami piłkarzy oraz wiele innych atrakcyjnych nagród.

Czy wszystkie firmy bukmacherskie są tak samo wiarygodne?

Nie. Zanim wpłacimy pierwszy depozyt, należy się zapoznać z posiadanymi przez firmę licencjami. Jeżeli na stronie internetowej brakuje informacji o posiadanych uprawnieniach, lepiej zrezygnować z zakładania konta. Warto również prześledzić opinie klientów – zwłaszcza w aspekcie wypłacania nagród i rozwiązywania sytuacji problematycznych.

Podsumowując…

Branża bukmacherska prężnie się rozwija, ponieważ coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w hazardowych rozgrywkach. Wśród dostępnych firm należy wybierać te, które posiadają odpowiednie uprawnienia oraz cieszą się dobrą opinią klientów. W przeciwnym wypadku zakłady mogą nam przynieść wielkie rozczarowanie zamiast wielkiej wygranej.

Czy wiesz, co kryje się pod pojęciem bukmacherzy?
5 (100%) 2 votes