Betfair

Betfair logo

Kiedy zwykłe stawianie zakładów nie wystarcza by podnieść adrenalinę warto skierować swoją uwagę na giełdę. Jak się okazuje, zakładami można także handlować. Dzięki Betfair możemy obstawiać swoje typy na forum międzynarodowym. Limity stawek, a tym samym wygrane, są dużo wyższe niż w przypadku zwykłych zakładów.

Co należy wiedzieć o Betfair?

Jest to największa, a zarazem najbardziej renomowana giełda zakładów. Choć została założona w 1999 r., to swoją działalność rozpoczęła dopiero w 2000 r. i od tamtego czasu stale rośnie w siłę. Obecnie posiada 15 biur na terenie wielu państw, m.in. w Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA czy Irlandii.

Obecnie, giełda posiada licencje wydane aż na 9 terytoriach. Oprócz licencji nadanej przez komisję z siedzibą na Gibraltarze, posiada także te wydane, m.in. przez Hiszpanię, Włochy, USA czy Bułgarię. Firma swoją działalność skupia na krajach, gdzie rynek hazardowy jest bardzo dobrze uregulowany. Dlatego też swoją największą aktywność skupiają w Wielkiej Brytanii.

To, co należy podkreślić, to fakt, iż firma nie jest bukmacherem. Jest giełdą, co sprawia, że daje graczom dużo większe możliwości niż zwykłe firmy handlujące zakładami. Zakładów można dokonywać w dwóch trybach: przed rozpoczęciem meczu oraz w trakcie trwania rozgrywki.

Jakie promocje i opłaty czekają na graczy?

Za pierwszy przegrany zakład można uzyskać zwrot w wysokości 20 euro. Należy postawić na wybrany zakład co najmniej 20 euro, a w przypadku przegranej zostanie zwrócona kwota do 20 euro. Oznacza to, iż aby grac bez ryzyka należało by postawić dokładnie 20 euro.

Betfair pobiera opłatę w wysokości 5-6,5% od zysku (a nie od wartości wygranej!). W przypadku przegranej opłaty nie są uiszczane. Prowizja wydaje się być wysoka, jednakże kiedy weźmiemy pod uwagę obowiązujące kursy, to i tak ostatecznie nasz zysk będzie dużo wyższy niż w przypadku gry u zwykłego bukmachera.

Istnieje również dodatkowa Opłata Premium, która dotyczy jedynie niewielkiego ułamka graczy. Jest ona związana z bardzo wysokimi przychodami z gry.

Dlaczego warto grać na Betfair?

Przede wszystkim dlatego, iż nie jest potrącany podatek od posiadanego kuponu. Ponadto, oferowany jest szeroki wachlarz zakładów, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Bardzo wysokie kursy stale przyciągają nowych graczy. Ponadto, zakładów można dokonywać aż w dziesięciu walutach. Zachęcająco wygląda także system bonusów i promocji. Każdy zakład jest rozliczany bardzo sprawnie, a pieniądze przelewane na konto zwycięzców niemalże natychmiastowo.

Warto również podkreślić rangę tej giełdy. Dzięki swojej wiarygodności plasuje się wysoko wśród wielu światowych rankingów. Ponadto, brak limitów co do wysokości stawek sprawia, iż potencjalne wygrane są naprawdę bardzo wysokie.

Jakie wady posiada Betfair?

Przede wszystkim dla wielu osób bariera językowa może okazać się nie do pokonania. Wśród możliwych opcji językowych brakuje języka polskiego oraz polskiej waluty. Zostały one wycofane już w 2012 r. Ponadto, Polacy mają podniesioną prowizję z poziomu 5% na 6,5%. Krajowe regulacje gier hazardowych wymuszają większe prowizje w celu zrealizowania zaplanowanego przez giełdę zysku.

Ponadto, obsługa konta może okazać się nieco kłopotliwa. Długi i żmudny proces jego weryfikacji stanowi pierwszą przeszkodę, jaką należy pokonać. Następnie należy pamiętać o ograniczeniach związanych z wypłatą środków, które mają zapobiegać praniu pieniędzy. Niestety nie zadowala także jakość suportu – osoby odpowiedzialne za kontakt z klientem zazwyczaj długo zbierają się do odpowiedzi.

Podsumowując…

Każdy profesjonalny gracz powinien posiadać swoje konto na Betfair. Giełda ta daje bowiem znacznie więcej możliwości niż zwykli bukmacherzy. Brak limitów, podwyższone ryzyko, wysokie kursy – wszystko to sprzyja osiągnięciu bardzo wysokiego zysku. Dodatkowo, można zakładać się z ludźmi z całego świata i w różnych walutach. Jednakże, należy pamiętać, iż strona Betfair nie jest obsługiwana w języku polskim. W przypadku jakichkolwiek pytań należy nie uzyskamy odpowiedzi w naszym rodzimym języku. Zatem, jeśli znasz jeden z dziewięciu języków, w których prowadzona jest strona, śmiało zakładaj nowe konto. Pieniądze są na wyciągnięcie ręki!

Betfair
5 (100%) 2 votes